Strona główna

Produkty

Usługi

Szkolenia

Doświadczenie

Pobierz

Cennik

Sklep internetowy
Consulting Partner Piotr Widak - BIM, bimestimate, szkolenia, biuro kosztorysowe.
widak.pl
BIMestiMate
MetriCAD
PDF Kosztorys
Wsparcie techniczne
Regulamin sklepu
PDF Kosztorys

 

Program PDF Kosztorys – nowatorskie narzędzie, które likwiduje uciążliwą pracę związaną z przepisaniem treści przedmiaru zapisanego w PDF (plik *.pdf powstały jako wydruk z drukarki pdf lub utworzony przez programy kosztorysowe) do dowolnego systemu kosztorysowego lub arkusza kalkulacyjnego. Dotyczy to przypadków gdy przedmiary są publikowane w postaci PDF, co jest powszechną praktyką w zamówieniach publicznych.

 

Przepisanie danych odbywało się dotąd ręcznie i zabierało wiele godzin, a nawet dni. Z PDF Kosztorys to tylko chwila. Jak to działa? Program oferuje sporo szablonów przedmiarów z plików PDF z wiodących systemów kosztorysowych. Użytkownik może skojarzyć widok PDF z wybranym szablonem (Zuzia®, BIMestiMate, NormaPro®, Norma®, Rodos®, Edbud®, Winbud®), a konwersja przebiega niemal natychmiast. Jeśli występuje pełna zgodność szablonu i PDF, cały proces trwa kilka minut. Jeśli widok PDF nie jest w pełni zgodny z żadnym szablonem, istnieje możliwość przystosowania najbardziej zbliżonego wizualnie szablonu lub zdefiniowania szablonu własnego celem przeprowadzenia konwersji. Postać wynikowa tej konwersji to plik w formacie XLS lub XML – Standard Kosztorysów Budowlanych, który może być wczytany przez większość systemów do kosztorysowania.

W przypadku systemu BIMestiMate i nowszych, praca z konwerterem PDF Kosztorys odbywa się automatycznie.

 


 

Jak działa PDF Kosztorys – konwerter przedmiaru w plikach pdf?

Posiadasz przedmiar zapisany w pliku PDF, który powstał jako wydruk z drukarki pdf lub został utworzony w programie kosztorysowym. Dane z takiego pliku są Ci potrzebne do zrobienia kosztorysu do przetargu.

Do tej pory kopiowałeś takie przedmiary ręcznie na zasadzie Ctrl-C- Ctrl-V i zabierało Ci to wiele godzin, a nawet dni. Aby zaoszczędzić swój cenny czas zlecałeś przepisanie danych ponosząc dodatkowe koszty.

Na szczęście to już jest przeszłość, ponieważ stworzyliśmy dla Ciebie narzędzie – program PDF Kosztorys, które przekonwertuje pliki PDF z przedmiarem, oszczędzając Twój czas i pieniądze.

Ten mały pogram konwertuje przedmiar w pliku PDF do pliku w formacie Excel (XLS) lub w formacie XML, który może być wczytany przez większość systemów do kosztorysowania.

Poniżej przedstawiamy etapy konwersji.

 

Krok 1 Wczytanie pliku PDF z przedmiarem

Za pomocą ikony Otwórz wskazujesz plik z danymi do konwersji

 

Krok 2 Wybór danych do konwersji

Po otwarciu pliku wskazujesz, z których stron dokumentu *pdf mają być przenoszone dane do programu PDF Kosztorys (np. pomijasz stronę tytułową, zestawienia, inne dane, które nie są przedmiarem).

 

Krok 3 Wybór szablonu lub utworzenie szablonu własnego

W programie PDF Kosztorys przygotowano zbiór szablonów, z których Użytkownik może korzystać przy konwersji plików *.pdf.

Szablony powstały na podstawie wydruków wykonywanych z funkcjonujących, popularnych programów kosztorysowych (Zuzia®, NormaPro®, Norma®, Rodos, Edbud). Dla innych programów kosztorysowych Użytkownik może utworzyć szablony własne.

Po wybraniu szablonu lub utworzeniu szablonu własnego następuje konwersja pliku.

Otrzymany wynik możesz zapisać do pliku *.xls lub *.xml, który może być wczytany przez większość systemów kosztorysowych.

 Hosting ITL.pl
Strona głównaProduktyUsługiSzkoleniaDoświadczeniePobierzCennikSklep internetowy