Strona główna

Produkty

Usługi

Szkolenia

Doświadczenie

Pobierz

Cennik

Sklep internetowy
Consulting Partner Piotr Widak - BIM, bimestimate, szkolenia, biuro kosztorysowe.
widak.pl
BIMestiMate
MetriCAD
PDF Kosztorys
Wsparcie techniczne
Regulamin sklepu
BIMestiMate

 

Innowacyjne oprogramowanie do kosztorysowania tradycyjnego i w technologii BIM.
 
BIMestiMate = ZUZIA (kosztorysowanie) + Moduł BIM (pliki IFC)
 
Jeśli nie ma konieczności pracy na pliku IFC, wówczas pracują Państwo jak dotychczas.
 
BIMestiMate = ZUZIA (kosztorysowanie)
  
 
BIMestiMate jest innowacyjnym systemem do kosztorysowania robót budowlanych, budowlano – montażowych, instalacyjnych, drogowych i telekomunikacyjnych. Program umożliwia przeniesienie z wirtualnego modelu budowli do kosztorysu, przedmiarów i ich szybką wycenę na dowolnym etapie projektu.
 
Funkcjonalność programu obejmuje m.in.:
 
• Czytanie modeli wirtualnych w formacie IFC 2x3
 
• Operacje geometryczne – obroty, przesunięcia, zbliżenia, cięcia płaszczyzn
 
• Wizualizację ze zmienną przeźroczystością
 
• Prezentację modelu wraz z drzewkiem strukturalnym zgodnie z opracowanym projektem dla wszystkich branż, z uwzględnieniem rodzajów instalacji
 
• Prezentację wybranych elementów drzewka
 
• Odcięcie części modelu
 
• Odrzucenie wybranych elementów modelu
 
• Obliczenie przedmiarów elementów
 
• Przedmiarowanie i opracowanie wyceny kosztorysowej
 
• Opracowanie harmonogramu na podstawie wycenionego kosztorysu
 
Kalkulacja kosztów przedsięwzięcia budowlanego jest jednym z zagadnień, do którego można wykorzystać właściwości technologii BIM dla szybkiej i dokładnej wyceny.
 
W BIMestiMate struktura elementów kosztorysu i modelu są ze sobą powiązane. Wśród danych utrwalonych w modelu wirtualnym, pierwszorzędne znaczenie dla kosztorysowania mają zapisane wprost ilości przedmiarowe lub dane służące do ich wyznaczenia. Przedmiar powstaje przez wskazanie na rysunku elementów budowli i przeniesienia z nich do określonych pozycji danych, które są odczytywane z modelu.
 
Metoda wyceny z wykorzystaniem technologii BIM skraca czas sporządzania kosztorysu na podstawie danych pobranych z wirtualnego modelu budowli. Jest to ważne w przypadku modyfikacji modelu, kiedy można efektywnie wykorzystać związek pomiędzy dokonywaną zmianą i jej kosztem.
 
Dodatkowo wpływa także na eliminację błędów rachunkowych i kontrolę postępu prac, a elementy wliczone do przedmiaru są powiązane z rysunkiem. Aplikacja BIMestiMate jest systemem otwartym i może korzystać z modeli opracowanych w dowolnym systemie CAD zgodnym z technologia BIM, generującym projekty w formacie IFC 2x3.


 


Co to jest BIM 4D, 5D?
 
Wprowadzenie do technologii
 
BIM to intensywnie rozwijana obecnie koncepcja informatyczna w budownictwie dotycząca wszystkich branż i procesów. Jej podstawowym elementem jest wirtualny model budowli, zawierający komplet informacji zarówno geometrycznych jak i wielobranżowych.
BIMestiMate czyta modele w formacie IFC z takich systemów jak np. Archicad, Allplan, DDS CAD, Revit, Tekla lub innych systemów BIM/3D oraz wspomaga wyznaczenie przedmiaru. Następnie można wyznaczyć harmonogram (4D) i kosztorys (5D) – dwa kolejne wymiary, które mogą być uwzględnione w projektowaniu. Działania na modelu i kosztorysie lub harmonogramie są wzajemnie wizualizowane, co ułatwia kontrolę obliczeń.
 
BIMestiMate poprawia dokładność i wiarygodność obliczeń przy równoczesnym wzroście efektywności pracy; doświadczenie użytkowników potwierdza, że czas obliczeń skraca się nawet o 90-95%. Dzięki temu BIMestiMate stanowi ogromną pomoc dla inwestorów, projektantów, inżynierów kosztów, kierowników budowy, zarządzających modelem i zarządzających przedsięwzięciem budowlanym realizowanym w technologii BIM.
 BIMestiMate jest programem pracującym w systemie operacyjnym – Windows: Win7/ Win8/ Win8.1/ Win10
 
 
Zalecana konfiguracja sprzętowa:
 
System Windows 8.1 lub nowszy
Autonomiczna karta graficzna WUXGA (True Color) z zainstalowanymi sterownikami producenta, obsługująca OpenGL w wersji, co najmniej 3.3, 1GB wbudowanej pamięci RAM, 512 zunifikowanych jednostek cieniujących
Dwa monitory
Pamięć RAM 4GB
Procesor Corei5, 2,7GHz
Pełna instalacja wymaga ok. 250 MB wolnego miejsca na dysku SSD
Klawiatura 101/102 klawisze
Mysz z kółkiem z zainstalowanymi sterownikami systemowymi MS Windows
 
Hosting ITL.pl
Strona głównaProduktyUsługiSzkoleniaDoświadczeniePobierzCennikSklep internetowy